Odkazy

Ubytování Svratka – Roubenka Štěpánka nabízí celoroční ubytování v naprostém soukromí, v srdci krásné Vysočiny.

Kontrola smlouvy online? Nechte to na odbornících a advokátech z platná smlouva.cz.

Metoda Psych K je nová metoda a jednoduchý způsob, jak přeprogramovat software vaší mysli a změnit předlohu vašeho života.

Levné letenky do všech významných a turisticky zajímavých evropských i světových destinací.

Potravinové doplňky na hubnutí od firmy TISSO z Německa. Vyzkoušejte 100% kvalitu německých potravinových doplňků. Užívají se na podporu střevního mikrobiomu, pro detoxikaci i pro posílení imunity.

Skákací hrad - pronajměte si nejoblíbenější dětskou akci na Den dětí, oslavu narozenin, reklamní akce

Přání k narozeninám - web o téměř všech typech přáníček a přání

Pro turisty

Zollverein – průmyslový komplex

Zollverein je nejoblíbenější a nejvýznamější turistická atrakce města. Po desetiletí byl tento uhelný důl největší svého druhu v Evropě. Dostal přízvisko „nejkrásnější uhelný důl na světě“.
V oblasti se nachází také Ruhrmuseum věnované historii celého Porúří.

Ottonian Mathilde Cross z desátého století

V roce 1275 byla zrekonstruována ze starého kostela, který vyhořel. Jedná se o katedrálu umístěnou v pravé části centra. Nachází se zde historické bohatství s významem pro celé Německo.

Stará synagoga

Byla otevřena roku 1913 a sloužila pro poválečnou Židovskou komunitu jako důležité centrum a místo shromažďování. Později však byla odkoupena městem Essen a je využívaná jako hala pro kulturní akce a události, taktéž znovu pro židovská setkání.

Vila Hügel

Byla postavena v roce 1873 magnátem a bohatým podnikatelem Alfredem Kruppem, má 269 místností a rozlehlý park (o ploše 28 ha). Sloužila jako sídlo rodiny Kruppů. Ti však musely roku 1945 sídlo opustit, vrácena jim byla roku 1952. V současné době je sídlem Alfrieda Kruppa von Bohlena. Slouží také pro pořádání koncertů, přehlídek a výstav.

Historické město v cetru Kettwigu

V jižní části města se nachází historicky cenné centrum s architektonickými budovami. Některé z nich byly poničeny za 2. světové války. Ve Werdenu stojí starý kostel Werden abbey.

Muzeum Folkwang: jedna z největších sbírek uměleckých děl v celém Porúří.
Divadlo Aalto: otevřeno roku 1988, jedná se o velkou asymetrickou budovu, účinkuje v něm Opera a Ballet Essen.
Saalbau: účinkuje v něm Filharmonický orchestr Essen, byl kompletně renovován v letech 2003 – 2004.
Divadlo Colosseum: u bývalých Kruppových továren, stalo se domovem pro několik divadelních souborů. Pokud umíte německy, určitě se vyplatí na nějaké představení jít podívat.

Gartenstadt Margarethenhöhe

Bylo založeno Margarethe Krupp v roce 1906. Jedná se o „městečko“ s přibližně 3000 byty v 900 budovách na ploše o rozloze 115 ha, z toho jsou asi 50 ha lesy! Všechny budovy mají podobný koncept. Ačkoliv se původně jednalo o oblast ubytování pro nižší společenské vrstvy s malými byty, starší část byla přestavěna v residenční oblast pro střední vrstvu. Nejnověji vybudovaná část, Margarehenhöhe II, byla postavena mezi lety 1960 – 1970, a je nejluxusnější a bydlí zde i velmi bohatí obyvatelé Essenu.
Moltkeviertel (Moltke Quarter): z roku 1908, rozsáhlé oblasti zeleně, sportovní a rekreační plochy, půvabná architektura.
Grugapark: s rozlohou 70 hektarů je Grugapark jeden z největších parků v Německu a populárním místem pro obyvatelstvo města. Zahrnuje i městskou botanickou zahradu.
Jezero Baldeney: je největší z šesti vodních nádrží na řece Ruhr umístěné na jihu města a je velmi oblíbeným místem k rekreaci. Plavání v jezeře je zakázáno, ale provozuje se zde plachtění, pádlování a veslování a různé další vodní sporty. Kolem jezera se nachází pěkný les.

Sport v Essenu

Největší fotbalové kluby: Rot-Weiss Essen (Red-White Essen), Schwarz-Weiß Essen (Black-White Essen), BV Altenessen, TuS Helene Altenessen, SG Essen-Schönebeck.

Mapa Německa - Essen

Znak města Essen

Ve znaku města Essen se nachází koruna nad dvěma štíty, jeden je žlutý s černou německou orlicí a druhý modrý se žlutým mečem.

Data o Essenu

uvedená data jsou jen přibližná

 • Rozloha: asi 210 km2
 • Počet ob.: asi 590 000
 • Hustota zalidnění:
  2 787 obyvatel / km2
 • Nadmořská výška:
  116 m n. m.
 • Spolková země:
  Severní Porýní-Vestfálsko
 • Vládní obvod: Düsseldorf
 • Web města: essen.de

Počasí v Essenu

 • Průměrná teplota: 9,6 °C
 • Nejteplejší měsíc:
  červenec (průměr 17,5 °C)
 • Nejchladnější měsíc:
  leden (průměr 1,5 °C)
 • Srážky: 829 mm za rok
 • Nejvíce naprší:
  v srpnu (90 mm)